Správce, nebo společný správce?

Jsem správcem, nebo společným správcem?“ To je jedna z důležitých otázek v oblasti ochrany osobních údajů, která se často pokládá. Odpověď na ni přinese série tří článků. Tento první z nich se po vymezení základních relevantních pojmů bude zabývat jejich výkladem provedeným Evropským sborem pro ochranu osobních údajů[1]. Výklad pojmů bude pokračovat i ve druhém článku, třetí se zaměří na objasnění problematiky z pohledu judikatury Soudního dvora Evropské unie.[2]

Definice „správce“ a „společný správce“

Pojem správce je definován v čl. 4 odst. 7 Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (dále jen „Obecné nařízení“).[3] Pojmové znaky správce jsou následující: subjektem je 1) fyzická nebo právnická osoba, orgán veřejné moci, agentura nebo jiný subjekt, který 2) sám nebo . . .

Tento článek je přístupný pouze registrovaným uživatelů. Pro přístup se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro přístup k tomuto článku musíte mít aktivní jedno z následujících předplatných:

  • Roční předplatné
  • Roční předplatné - individuální
  • Měsíční předplatné - číslo 2021/06